Az MSZP tiltakozik a "bírák megfélemlítése" ellen
Az MSZP szerint a Fidesz politikai nyomást gyakorol a bíróságokra, ami ellen az ellenzéki párt tiltakozik.
Az MSZP szerint a Fidesz politikai nyomást gyakorol a bíróságokra, ami ellen az ellenzéki párt tiltakozik.
A Magyar Nemzetnek Boross Péter volt kormányfő azt mondta: egy olyan súlyú ügyben, amelyben a volt titokminiszter mellett a polgári elhárítás korábbi vezetőit is a hazájuk elleni kémkedéssel gyanúsítják, a kezdetektől nélkülözhetetlen a kormányzati felügyelet, és amíg az ügyészség független a kabinettől, addig nem tudja elejét venni, hogy az ország ilyen helyzetbe kerüljön.
A magyar harcoló és katonai erényekben gazdag nép, nincs még egy ilyen nemzet, amely ennyi véráldozattal tartotta volna meg magát - hangoztatta Boross Péter, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke a magyar hősök emlékünnepén vasárnap a rákoskeresztúri Új köztemetőben.
Gulyás József, valamint Boross Péter egykori miniszterelnök szerint is szokatlan, sőt jogszabálysértő volt, hogy 2008 őszén Szilvásy György a nemzetbiztonsági bizottságon keresztül osztotta ki a tagoknak azokat a CD-ket, amelyek többek között a fideszes Demeter Ervin és Kövér László lehallgatott telefonbeszélgetéseit tartalmazzák - írja a Magyar Hírlap.
Soha többet ne legyenek kiszolgáltatva a következő generációk annak a szenvedésnek, amelyet a magyar lakosságnak át kellett élnie a második világháború végén - mondta Boross Péter volt miniszterelnök, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke a szervezet rendezvényén pénteken a budapesti Farkasréti temetőben.
A CIA-nak „kémkedett”, legalábbis házon belül ezzel indokolták az Információs Hivatal egyik hírszerzőjének nyugdíjazását még az első Orbán-kormány idején - tudta meg a hvg.hu. Kiderítettük: az egykori hírszerző két éve egy brit kiadónál jelentette meg fikciós regénynek álcázott memoárját, amiben egyebek mellett leírja azt is, miként élhette túl a szocialista éra hírszerző szolgálata a rendszerváltást, és milyen szerepük volt ebben az amerikaiaknak. Amikor a szerző nyomára bukkantunk, elzárkózott a nyilatkozattól.
Az ügynöklisták nyilvánossága ellen emelt szót Boross Péter szombaton Budapesten. A volt miniszterelnök szerint a titkosszolgálatok évek óta a politikai adok-kapok áldozatai.
Az MSZP kiakadt a volt miniszterelnök elmúlt időben tett nyilatkozataira, szerintük ezek miatt távoznia kellene a közéletből.
A Magyar Politikai Elítéltek Közössége egyike azon szervezeteknek, amelyeknek meg kell köszönnünk, hogy "élő maradt a lelkiismeret" - mondta Schmitt Pál köztársasági elnök a szervezet 20., jubileumi gyűlésén szombaton Budapesten.
Az MSZP tiltakozik - a volt miniszterelnök csütörtöki, Heti Válasznak adott interjúja alapján - a "Boross Péter által meghirdetett újfajta nemzetmodell" ellen.
Boross Péter szerint növelni kell a kormányfői pozíció erejét, az államfőnek pedig jelképes szerepet kell szánni. A volt miniszterelnök a Heti Válasznak adott interjúban arról is beszélt, hogy nem ért egyet az adócsökkentéssel, és úgy látja, a jelenlegi alkotmányt le kell egyszerűsíteni.
"Hat szaktekintélyt" kért fel Orbán Viktor az új alkotmány koncepciójának kidolgozására - közölte Szijjártó Péter, a kormányfő szóvivője.
Boross Péter volt miniszterelnök szerint a Fidesz fölényének köszönhetően a jelenlegi politikai helyzet a "magyar újjáépítés legragyogóbb időszakára, Tisza Kálmán és Bethlen István kormányzására hasonlít".
„Lezsák, Antall és Boross pártjából Bokros-pártot faragtak” – panaszolja Pettkó András, aki pedig jobbközép irányba tolta volna az MDF szekerét. Tavaly ki is zárták a pártból. Pedig alapító tag volt 1988-ban, évekig az ifjúságpolitikai, a környezetvédelmi és a karitatív területeken dolgozott, 2002-ben a Fidesz-MDF listáról került az országgyűlésbe, 2006-ban pedig országos listáról. Kizárása után független képviselőként vett részt, szólalt fel a parlamenti üléseken.
Boross Péter kilép a Magyar Demokrata Fórumból - erősítette meg a volt miniszterelnök az MTI információját hétfőn.
Boross Péter levélben közölte az MDF elnökségével, hogy megszakítja kapcsolatait a párttal.
A megszűnt MDF-frakció tagjai közül Boross Péter, Hock Zoltán, Csáky András és Katona Kálmán sem vett részt a párt szombati EP-kampánynyitóján. Az MTI helyszíni információi szerint többen közülük nem is kaptak meghívót a rendezvényre.
Megszavazta az MDF országos választmánya a párt EP-listáját, amelyet Bokros Lajos vezet. Bokros Lajos volt pénzügyminiszter elvállalja az MDF EP-listájának vezetését - jelentette be Dávid Ibolya, az MDF elnöke az ülés után.
Az MDF Békés megyei választmánya nem ért egyet a párt elnökségének azzal a javaslatával, hogy Bokros Lajos vezesse az EP-listát. Helyette Boross Pétert javasolják - mondta a megyei választmány elnöke.
Dragon Pált jelölte a Magyar Demokrata Fórum országos választmánya országgyűlési képviselőnek Boross Péter helyére.